top of page

Онлайн-конференція
«Окремі питання інтенсивної терапії новонароджених»

3 грудня 2020
12:00-15:30

128138605_3989835701.jpg

3 грудня 2020 року програма «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука провела 12-у конференцію на тему «Окремі питання інтенсивної терапії новонароджених». Захід, який цього року вперше проходив онлайн, ознайомив українських неонатологів із новими тенденціями в інтенсивній терапії новонароджених дітей, у тому числі малюків, які народилися передчасно.

Вже 14 років проект «Колиски надії», окрім оснащення центрів допомоги новонародженим найсучаснішим медичним обладнанням, проводить системну роботу з навчання лікарів та медичних сестер світовим методикам виходжування дітей. В рамках цього проекту Фонд сприяє впровадженню новітніх технологій і практик на шляху реформування сфери охорони материнства й дитинства в Україні.

Світлана Гавриленко, керівниця проекту «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука: «Ми навчаємо наших лікарів та медичних сестер новітнім технологіям виходжування передчасно народжених дітей, адже підтримка фахівців знаннями та актуальною для них інформацією є надзвичайно важливою, особливо в умовах пандемії COVID-19. Ми щасливі, що за час існування програми було врятовано вже понад 55 000 малюків».

«За роки проведення конференцій програми «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука ми дізналися про велику кількість передових технологій, які наразі успішно застосовуємо в Україні. Сьогодні, у зв'язку з пандемією, є багато питань до того, як вести мати і дитину з CODID-19. У нас є свої напрацювання. У лікарів з інших країн – свої напрацювання. Для нас дуже важливо знайти золоту середину, щоб не нашкодити дітям»

SSH_3635.jpg

Тетяна Знаменська

Президентка Асоціації неонатологів України

Спікери та теми доповідей

Д-р Шад Гусейн

Університетська лікарня Homerton, м. Лондон, Великобританія

12:00
Ретинопатія у передчасно народжених дітей

Shad-Husain.png

Д-р Пол Флемінг

Університетська лікарня Homerton, м. Лондон, Великобританія

12:45
Пробіотики та некротичний ентероколіт

Paul-Fleming.png

Д-р Мортен Бреіндаль

Лікарня Rigshospitalet, м. Копенгаген, Данія

13:30
Дилеми та пріоритети у відділенні інтенсивної терапії новонароджених під час пандемії
COVID-19

morten-breindahl_1.png

Проф. Аврой А. Фанарофф

Університетська клініка Клівленду, США

14:15
Як не нашкодити пацієнтові

fanaroff-avroy.png

Шад Гусейн

Шагід (Шад) Гусейн – консультант-неонатолог в університетській лікарні Гомертона фонду Національної служби охорони здоров'я Великобританії і старший лектор у Лондонській школі медицини та стоматології Бартс. У якості директора клінічної програми з жіночого, дитячого та сексуального здоров'я він керував розширенням потужностей цих послуг і визнанням відділення неонатології лікарні як спеціалізованого перинатального центру. Він очолював Групу пологових установ системи охорони здоров'я Північно-східного Лондона, що здійснювала нагляд за переконфігурацією пологових служб у цьому районі столиці Великобританії. Шагід у якості неонатолога входив до складу групи, що розробляла керівні положення з антенатального догляду Національного інституту клінічних даних. Теперішні напрямки його досліджень охоплюють дію пробіотиків на вагінальний мікробіом під час вагітності, а також швидке інтранатальне тестування на стрептокок групи Б (СГБ) для визначення інтранатальної антибіотикопрофілактики та запобігання раннього сепсису СГБ у новонароджених.

Шагід ділився знаннями з неонатології в рамках низки семінарів з ретролентальної фіброплазії і виступав на міжнародних конференціях у Болгарії, Угорщині, Румунії, Росії та Україні. Він проводив короткострокові інтернатури для невеликих груп лікуючих лікарів-неонатологів з Росії, Вірменії та України за фінансової підтримки міжнародних організацій. Він входить до складу координаційної групи, що розробляла Великий відкритий онлайн-курс з ретролентальної фіброплазії Міжнародного центру здоров'я зору (International Centre for Eye Health), а також робочої групи з ретролентальної фіброплазії Міжнародної ради офтальмології, що розробляє міжнародні керівні положення з ретролентальної фіброплазії.

Пол Флемінг

Консультант-неонатолог, заступник директора з клінічної діяльності Мережі клінічних досліджень Північної Темзи при Національному інституті з досліджень здоров'я та керівник програм з досліджень здоров'я дитини. Він закінчив у 2000 році Коледж Трініті в Дубліні, Ірландія, та навчався педіатрії й неонатології в Ірландській Республіці, Австралії, Великобританії. Після цього він отримав ступінь Доктора філософії, захистивши дисертацію на тему пробіотичних механізмів у передчасно народжених малюків на Кафедрі педіатрії та здоров'я дитини у Лондонському університеті королеви Марії. Він був призначений консультантом-неонатологом зі спеціалізацією на клінічних дослідженнях в університетській лікарні Гомертона фонду NHS Foundation у 2012 році. У 2015 році він отримав грант на стратегічні дослідження фонду Barts Charity для проведення багаторічного дослідження моделей колонізації та імунного розвитку малюків, що народилися після менше ніж 32 тижнів виношування. Він віддано займається клінічними та базовими науковими дослідженнями, спрямованими на покращення результатів для передчасно народжених малюків.

Мортен Бреіндаль

Керівник Департаменту неонатології в лікарні Rigshospitalet Національного університету Копенгагена, Данія. Це відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених (ВРІТН) IV рівня, що надає високоспеціалізовану реанімаційну допомогу й лікування для недоношених і передчасно народжених малюків та дітей до 2 років.

Бреіндаль – лікар, який спеціалізується на педіатрії, спеціаліст з неонатології, що отримав освіту в Данії. Він був керівником пацієнтопотоку недоношених дітей у лікарнях при Каролінському інституті в комунах Стокгольму Дандерид, Сульна й Гуддінге, де очолював Службу транспорту невідкладної допомоги новонародженим і дітям.

Він має ступінь Доктора філософії з дитячих інфекційних захворювань і обіймав посаду Президента Європейського товариства неонатології (тепер відомого як EBN). Бреіндаль відігравав центральну роль у розробці та інноваційному запровадженні нових транспортних інкубаторів для наземного та повітряного транспорту, а також у проектуванні та будівництві унікальної нової карети швидкої допомоги для малюків з інтегрованим відсіком для перевезення батьків. Він є винахідником і носієм патенту на пластиковий пакет для миттєвої стабілізації та реанімації передчасно народжених і хворих новонароджених, що реалізується в понад 50 країнах по всьому світі.

Бреіндаль проявляє жвавий інтерес до лікарняного управління, і реорганізував ВРІТН за матричною моделлю в відповідності до принципів трансформаційного лідерства.

Аврой Фанароф

Аврой Фанароф народився у Блумфонтейні, в Південноафриканській Республіці, та закінчив середню школу в Йоганнесбурзі. Він закінчив медичну школу при Вітвасерсрандському університеті у Йоганнесбурзі, ПАР, а також проходив навчання з терапії внутрішніх хвороб та педіатрії в Південноафриканській Республіці та Великобританії. Він емігрував до Клівленда, штат Огайо, щоб здобути фахові знання з нової спеціальності – неонатології – та став стипендіатом Фонду Форда. Всю свою наукову кар'єру він провів у Західному резервному університеті Кейза та у малюковій і дитячій лікарні Rainbow, і зокрема, протягом понад двадцяти років керував програмою з неонатології, що увійшла до п'ятірки провідних програм загальнонаціонального рівня.

Він – колишній голова Департаменту педіатрії, а тепер – Почесний професор педіатрії у Західному резервному університеті Кейза й Почесний професор педіатрії в рамках програми Елайзи Генрі Барнз. За його керівництва лікарня Rainbow стала членом-засновником Національної дослідницької мережі Національного інституту здоров'я дитини та розвитку людини (NICHD), що координує дослідницьку роботу в галузі неонатальної медицини та управління в рамках NICU на загальнонаціональному рівні.

Аврой Фанароф удостоєний багатьох нагород, зокрема, престижної Премії Апгар 2002 від Американської академії педіатрії; його було обрано до Зали слави медицини Клівленда, і присуджено титул Легенди неонатології. Він також був удостоєний нагород Американської академії педіатрії; Премії з фахової освіти та Премії з неонатологічної освіти у категорії перинатальної медицини.

Доктор Фанароф отримав почесні докторські ступені у Вітватерсрандському університеті та в Університеті Турку, Фінляндія. Крім того, у 2005 році він був обраний до Почесного товариства Королівського коледжу педіатрії та здоров'я дитини (Лондон). Він став другим отримувачем премії University Hospitals Distinguished Physician Award у 2009 році, і отримав Премію Зальцмана за суспільну діяльність та Премію засновників від Товариства Середнього Заходу за педіатричні дослідження. Аврой також був удостоєний відзнак та нагород в Азії, Африці та Південній Америці, і був членом виконавчого комітету Американської ради педіатрії, а також членом Правління системи University Hospitals Health.

Аврой багато друкувався. Крім понад трьохсот публікацій, що вийшли з рецензіями колег, у його послужному списку є також авторство трьох великих підручників. Книга «Догляд за новонародженими категорії підвищеного ризику», написана спільно з Доктором Маршалом Клаусом, була перекладена багатьма мовами, а дві її останні редакції були укладені спільно з його сином Джонатаном Фанарофом (доктором медичних наук, доктором юриспруденції). Разом з доктором Річардом Мартіном та Мішель Уолш, Аврой випускає журнал «Neonatal/Perinatal Medicine», - зараз вийшов 11-й номер; також він виступає співредактором видання «Neonatology at a Glance» разом з Томом Ліссоером з Лондона – зараз вийшов 4-й випуск. Він також є провідним редактором видання «Yearbook of Neonatal/Perinatal Medicine» протягом 30 років. Аврой має численні згадування як найкращий лікар у Клівленді та США і у каталозі видання Marquis «Who's who», і протягом більше, ніж десяти років виступав Радником виконавчого комітету премії Американської академії педіатрії у перинатальній номінації.

Відео доповідей

Ретинопатія у передчасно народжених дітей

Д-р Шад Гусейн 

Організатори та партнери

«Колиски надії»

«Колиски надії» – головна програма Фонду Віктора Пінчука в галузі охорони здоров'я. Її стратегічною метою є збереження життя та здоров'я кожної дитини, що народилась в Україні. Фонд розпочав реалізацію програми у червні 2006 року. Відтоді було відкрито 35 центрів надання допомоги новонародженим «Колиски надії» на базі державних родопомічних медичних закладів і дитячих лікарень у всіх регіонах України, що були устатковані найсучаснішим медичним обладнанням для рятування та виходжування новонароджених. Завдячуючи обладнанню центрів «Колиски надії» за даними лікарів партнерських центрів (2006 – 3 кв. 2020 рр.) було врятовано понад 55 000 дітей. Фонд провів 31 освітніх заходів, які охопили понад 1 645 українських лікарів та медичних сестер. На реалізацію проекту «Колиски надії» за період 2006 – 3 кв.2020 року витрачено 113,7 млн грн.

Програма «Колиски надії» передбачає:
 

  • створення загальнонаціональної мережі Центрів допомоги новонародженим, оснащених новітнім та найбільш високоякісним обладнанням;

  • відповідну професійну підготовку персоналу Центрів. В рамках програми регулярно проводяться тренінги, семінари, конференції за участю найкращих спеціалістів України, ближнього та дальнього зарубіжжя;

  • подальший моніторинг роботи центрів та поточну технічну підтримку центрів;

  • роботу над створенням професійної спільноти, що спеціалізується на питаннях надання допомоги новонародженим.


Особливістю програми «Колиски надії» є обов'язкове дотримання високих стандартів роботи центрів, що підтримуються завдяки залученню до консультаційної та експертної допомоги найкращих спеціалістів в даній галузі та постійному моніторингу закладів-учасників програми.

Фонд Віктора Пінчука

Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, яка базується в Україні. Фонд був створений 2006 року бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком з метою надання можливості новим поколінням змінити країну та світ. Для її реалізації Фонд розробляє проекти та розбудовує партнерства як в Україні, так і поза її межами. З 2006 року у трансформацію України Фондом було інвестовано понад 153 млн. доларів США.

Серед проектів Фонду Віктора Пінчука: всеукраїнська мережа центрів допомоги новонародженим «Колиски надії»; найбільша в Україні приватна стипендіальна програма «Завтра.UA»; стипендіальна програма із навчання закордоном для українських студентів «Всесвітні студії»; Veteran Hub – перший відкритий простір для ветеранів та громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ; PinchukArtCentre – найдинамічніший арт-центр в Україні та східноєвропейському регіоні, що надає вільний доступ до сучасного мистецтва аби надихати молоде покоління мислити по-новому. Фонд підтримує міжнародну мережу YES (Ялтинська Європейська Стратегія) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України та світу.

Фонд підтримує краудфандингову платформу «Українська біржа благодійності», покликану сприяти розвитку благодійності в українському суспільстві. Він є членом Українського форуму грантодавців. Фонд співпрацює з Атлантичною радою, Інститутом Брукінгса, Інститутом глобальних змін Тоні Блера, Радою з міжнародних відносин, Фондом Amicus Europae та іншими неурядовими організаціями.

Н.З. Техно

Компанія «Н.З. Техно» здійснює свою діяльність на території України з 1992 року. Офіс компанії знаходиться у Києві. Головний офіс компанії знаходиться у Відні (Австрія), і український підрозділ тісно співпрацює із західними підрозділами, які працюють у країнах Західної та східної Європи та країнах СНД.

«Н.З. Техно» має ексклюзивні повноваження на території України від світових лідерів на ринку медичного обладнання в області інтенсивної терапії новонароджених, дітей та дорослих, виходжування недоношених новонароджених та анестезіології:
«Care Fusion Inc.» (торгові марки апаратів ШВЛ серій Bear, Bird, Sensor Medics, Infant Flow), США; «MEDELA AG», Швейцарія; «ASCOR S.A.», Польща; «FISHER&PAYKEL», Н. Зеландія; «АТОМ», Японія; «СOLIN», Японія; «Natus Medical», США, «Nonin», США.

Інженери «Н.З.Техно» пройшли курси на підприємствах-виробниках і мають сертифікати на проведення всіх ремонтних та пуско-налагоджувальних робіт під час гарантійного та постгарантійного періоду.

Асоціація неонатологів України

Асоціація неонатологів України створена І Конгресом неонатологів України у квітні 1998 року в м. Харкові, зареєстрована АНУ в Міністерстві юстиції України 29 вересня 1999 року.

Засновниками Асоціації були: Гойда Н.Г., Знаменська Т. К., Суліма О. Г. Першим президентом було обрано Суліму О. Г., професора кафедри неонатології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Сьогодні президентом Асоціації є Знаменська Т. К., д. мед.н., професор, заступник директора з перинатальної медицини ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук'янової НАМН України», керівник відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук'янової НАМН України». До складу Асоціації входять 27 осередків.

Основна мета Асоціації – сприяння науковому і практичному розв'язанню сучасних проблем медичного обслуговування новонароджених, підвищення рівня кваліфікації та захист соціальних і інших спільних інтересів членів Асоціації.

Асоціація існує вже 22 роки та об'єднує біля 1600 фахівців, які здійснюють активну колективну діяльність у розробці стандартів контролю в освіті різних рівнів підготовки кадрів у сфері неонатології, визначенні методичних підходів до профілактики, діагностики, лікування, реабілітації новонароджених дітей на засадах доказової медицини, створенні норм біоетики та у професійному захисті. Асоціацією неонатологів України при підтримці Національної академії медичних наук України та Міністерства охорони здоров'я України проводяться науково-практичні конференції з міжнародною участю, конгреси неонатологів, тематичні тренінги на містах та інші заходи щодо підвищення кваліфікації лікарів відповідного фаху та суміжних спеціальностей, розробляються науково-методичні та навчальні посібники з неонатології. В співпраці з міжнародними медичними організаціями, в Україні налагоджено консультативну допомогу засобами телемедицини, проведенням майстер-класів та практичних тематичних шкіл.

Асоціація тісно співпрацює з органами виконавчої влади системи охорони здоров'я.

4-logo_4.jpg

Пробіотики та некротичний ентероколіт

Д-р Пол Флемінг

Дилеми та пріоритети у відділенні інтенсивної терапії новонароджених під час пандемії COVID-19

Д-р Мортен Брейндал

Як не нашкодити пацієнтові

Проф. Аврой А. Фанарофф

bottom of page