top of page
_ILL5295.jpg

«Актуальні питання надання медичної допомоги недоношеним новонародженим»

П'ЯТА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

6-8 листопада 2013 року Фонд Віктора Пінчука в рамках програми «Колиски надії» та партнерства з Національним проектом «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» провів в Києві міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання надання медичної допомоги недоношеним новонародженим» для лікарів-неонатологів, дитячих анестезіологів та реаніматологів, що працюють у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених.

Конференція є продовженням реалізації освітньої складової програми «Колиски надії», її головна мета - підвищити кваліфікацію українських лікарів-неонатологів, ознайомити їх з новими світовими тенденціями та прогресивними методиками виходжування немовлят з критично низькою вагою тіла, впровадити прогресивні підходи виходжування недоношених новонароджених та провести прямий діалог з найкращими фахівцями галузі.

В рамках цієї мети Фонд залучив до роботи на конференції понад 100 лікарів з усіх регіонів України, зокрема, спеціалістів відділень реанімації та інтенсивної терапії новонароджених обласних перинатальних центрів, обласних дитячих лікарень, представників Кафедр неонатології та інших фахівців, як вже діючих так і майбутніх центрів програми «Колиски надії».

Головними доповідачами конференції стали провідні міжнародні неонатологи, серед яких: професор Стівен М. Донн (відділення перинатально-неонатальної медицини Дитячої лікарні Мотт Мічиганського університету системи охорони здоров'я, США); професор Лєна Гелстроьом-Вестас (старший консультант Уппсальського університету та відділу інтенсивної терапії новонароджених Уппсальської університетської лікарні, Швеція); професор Єржи Щапа (завідувач департаменту інфекційних захворювань новонароджених Познанського університету медичних наук, Польща); доктор Жанлука Ліста (завідувач відділенням неонатології Дитячої лікарні «V. Buzzi», м. Мілан, Італія); доктор Луіджи Каттароссі (директор відділення неонатології Університетської лікарні «Santa Maria della Misericordia», м. Удіне, Італія) та інші.

В рамках реалізації програми «Колиски надії» Фонд Віктора Пінчука, окрім оснащення центрів надання допомоги новонародженим найновішим та високоякісним обладнанням, приділяє значну увагу систематичній роботі з навчання персоналу клінік-партнерів програми. Загалом, з моменту запуску програми у 2006 році, за підтримки Фонду було організовано та проведено 17 навчально-практичних заходів, в яких взяли участь понад 800 медичних працівників з усіх регіонів України.

Відео доповідей

Ультразвукова оцінка руху діафрагми

Луіджи Катароссі

Ультразвук легенів та неонатальний респіраторний дистрес

Луіджи Катароссі

Бронхолегенева дисплазія: шляхи лікування

Стівен М. Донн

Оптимізація механічної вентиляції: від початку до зняття пацієнта з апарату

Стівен М. Донн

Діти, у яких не відбувається покращення стану: коли це не респіраторний дистрес-синдром

Стівен М. Донн

Практичне застосування легеневого графічного моніторингу

Стівен М. Донн

Лікування кофеїном

Єржи Щапа

Роль амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії немовлят з перинатальною асфіксією під час проведення краніоцеребральної гіпотермії

Лєна Гельстром-Вестас

Індивідуальна програма оцінки стану та виходжування новонародженого

Лєна Гельстром-Вестас

Неонатальні судоми: діагностика та лікування

Лєна Гельстром-Вестас

Розгляд клінічного випадку респіраторного дистрес-синдрому

Сергій Лапоног

Недоношені діти та альвеолярний рекруітмент

Жанлука Ліста

Показання для інтубації недоношених новонароджених у пологовій залі

Жанлука Ліста

Менеджмент РДС: від пологової зали до відділення інтенсивної терапії новонароджених

Жанлука Ліста

Практичний тренінг з використання автоматичного контролю насичення крові киснем в апаратах ШВЛ AVEA

Джефрі Карпай

Стратегія відкритих легенів при механічній та високочастотній штучній вентиляції легенів

Жанлука Ліста

Презентація результатів роботи окремих обласних перинатальних центрів

Валерія Тишкевич, Олександр Сидоров, Ірина Кондратова

bottom of page